• Škatuľka plná lásky

• V tomto predvianočnom období sa naša škola zapája do celoslovenského projektu s názvom "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?". Ide o dobrovoľnú zbierku, v ktorej môžeme podarovať rôzne maličkosti pre seniorov v domovoch dôchodcov.

Môžete sa zapojiť tak, že dieťa donesie malú drobnosť: hrnček, ponožky, knihu, kávu, čaj, krížovky, drogériu, sladkosť, darčekový predmet, ... a z prinesených vecí vytvoríme v škole škatuľky plné lásky. Môžete prispieť aj svojou "rodinnou" škatuľkou lásky. Je potrebné zabaliť zvlášť spodok a vrch škatule, aby sa dala otvoriť.

Mnohé praktické informácie nájdete na www.kolkolasky.sk.

Ak Vás táto milá aktivita oslovila, deti môžu drobnosti alebo škatuľky pre babičky a deduškov nosiť do školy do 1. 12. 2022.

Ďakujeme za pomoc rodičom, ktorí nám pomôžu prispieť k naplneniu tejto krásnej myšlienky. Vyčarme spolu úsmev a zahrejme pri srdci nezištným činom.

• Riaditeľ Základnej školy, Školská 289, Obyce oznamuje, že udeľuje žiakom 1. – 9. ročníka Základnej školy, Školská 289, Obyce dňa 18. novembra 2022 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

• Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

• Dňa 10. 11. 2022 sa v ZŠ v Topoľčiankach konalo okresné kolo OSJL. Súťažilo v ňom 13 žiakov (7 deviatakov a 6 ôsmakov). Žiaci sa museli najskôr popasovať s náročným testom, ktorý preveril ich vedomosti z jazykovej aj literárnej zložky. Následne museli transformovať baladu na rozprávku a nakoniec ich čakalo rečnícke vystúpenie - prejav, ktorý si v časovom limite 30 minút museli napísať a naučiť naspamäť. Naša žiačka - Liliana Gašparíková - sa so všetkými úlohami úspešne vysporiadala a umiestnila sa na 5. mieste.

Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.